لطفا تا بارگذاری کامل صفحه منتظر بمانید
از شکیبایی شما متشکریم

انسان در یک مناظره بر هوش مصنوعی غلبه کرد

کامپییوتر و فناوری بازدید 656

انسان در یک مناظره بر هوش مصنوعی غلبه کرد

انسان در یک مناظره بر هوش مصنوعی غلبه کرد

در آخرین سری از رویدادهای مقابله انسان با ماشین، یک انسان توانست در مناظره با ماشین هوش مصنوعی آی بی ام پیروز شود.

به گزارش انگجت، پس از آنکه انسان در بازی های Go( بازی متعلق به گوگل) و Dota ۲ ( یکبازی آنلاین) از هوش مصنوعی شکست خورد، نبرد بین ماشین و انسان جذابیت خود را باخت و یک سویه به نظر می رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، اما به نظر می رسد بالاخره انسان توانسته در مقابله با نسل آتی ربات ها برنده شود. «هریش ناتاراجان» قهرمان مناظره در یک رویارویی با سیستم هوش مصنوعی شرکت آی بی ام به نام Miss Debater برنده شد. این رویارویی در کنفرانس Think در سانفرانسیسکو برگزار شده بود و صدها خبرنگار تماشاچی آن بودند.

«هریش ناتاراجان» برنده مسابقات مناظره اروپا در سال ۲۰۱۲ میلادی است. او و سیستم هوش مصنوعی آی بی ام به مدت ۲۵ دقیقه درباره یارانه های مربوط به دوره پیش دبستانی با یکدیگر مناظره کردند.

هر طرف ۱۵ دقیقه فرصت داشت تا برای مناظره آماده شود. پس از آن هر طرف ۴ دقیقه برای ارائه بیانیه آغازین، چهار دقیقه برای استدلال متقابل و ۲ دقیقه فرصت برای جمع بندی در اختیار داشت.

سیستم آی بی ام به نام Miss Debater از مخزن اطلاعات خود که حاوی ۱۰ میلیارد جمله برگرفته از روزنامه ها و ژورنال های آکادمیک بود، سخنرانی خود را انتخاب کرد.

این رویارویی آخرین رویداد از سری «چالش های عظیم» آی بی ام درحوزه مقابله انسان وماشین هوشمند است.

منبع :

مجله علمی پالیک

برای دیدن این متن در موبایل از این بارکد استفاده کنید

مقالات مشابه