لطفا تا بارگذاری کامل صفحه منتظر بمانید
از شکیبایی شما متشکریم

برنامه‌ای برای سنجش ضربان قلب

سلامتی بازدید 1076

برنامه‌ای برای سنجش ضربان قلب

برنامه‌ای برای سنجش ضربان قلب

اپلیکیشن های متنوعی تولید و روانه بازار فناوری می شوند که برخی از آنها به سنجش سلامت کاربران خود می پردازند. برنامه های بسیاری برای سنجش ضربان قلب، نبض و ... عرضه شده اند اما بسیاری از آنها دارای خطاهای زیادی هستند به همین دلیل نمی توان به داده ها و اطلاعات آنها اعتماد کرد.

بسیاری از پزشکان معتقدند با کنترل نوسانات ضربان قلب می توان خطر بروز سکته قلبی و مغزی را پیش بینی کرد. به همین دلیل توصیه می شود تا ضربان قلب خود را کنترل کرده تا در صورت بروز هر گونه مشکلی نسبت به حل آن اقدام کنید.

برنامه مفیدی با نام Cardiograph عرضه شده که از قابلیت نصب بر پلتفورم های اندروید و  iOS را برخوردار است. کاربران پس از نصب این برنامه و با استفاده از دوربین های گوشی یا تبلت می توانند به کنترل ضربان قلب خود بپردازند. پس از نصب برنامه توصیه می شود به راهنمای استفاده از آن مراجعه کرده تا با اطلاعات بیشتری بتوانید از این برنامه لذت ببرید.

فضای گرافیکی این برنامه بسیار ساده بوده و کاربران به راحتی با آن ارتباط برقرار کرده و می توانند از امکانات این برنامه استفاده کنند. از قابلیت های این برنامه می توان به ذخیره اطلاعات و همینطور مشاهده تاریخچه ضربان قلب کاربر در دفعات متعدد را اشاره کرد. کاربران می توانند اطلاعات ذخیره شده را با پزشک خود به اشتراک گذاشته تا از وضعیت سلامتی خود آگاهی کسب کنند.

کاربران برای استفاده از این برنامه و همینطور اندازه گیری ضربان قلب باید انگشت اشاره را روی لنز دوربین قرار داده سپس با فشردن دکمه Start به بررسی ضربان قلب خود بپردازند. برنامه Cardiograph از دقت بسیار بالایی برخوردار بوده و می تواند اطلاعات دقیقی را در اختیار کاربرانش قرار دهد.

منبع :

مجله علمی پالیک

برای دیدن این متن در موبایل از این بارکد استفاده کنید

مقالات مشابه