لطفا تا بارگذاری کامل صفحه منتظر بمانید
از شکیبایی شما متشکریم

چه غذاهایی در وعده سحری بخوریم؟

سلامتی بازدید 2482

چه غذاهایی در وعده سحری بخوریم؟

چه غذاهایی در وعده سحری بخوریم؟

سلامت نیوز:یک کارشناس تغذیه گفت: در وعده سحری و افطار از پرخوری، مصرف غذاهای چرب و سرخ کردنی و غذاهای حاوی مقادیر زیاد قندهای ساده مانند قند، شکر، زولبیا و بامیه پرهیز کنید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مینو طاهری گفت: وعده سحری بهتر است حاوی مواد پروتئینی مانند گوشت، مرغ، ماهی، شیر و حبوبات و مشابه وعده ناهار با حداقل مقدار روغن و چربی باشد و غذای اصلی در این وعده صرف شود.وی اضافه کرد: انواع چلوخورش‌ها و پلوهای مخلوط با حبوبات و سبزیجات مانند عدس پلو، لوبیا پلو و سبزی پلو به همراه مرغ، ماهی یا گوشت و سبزی‌های تازه مانند سبزی خوردن یا سالاد و ماست برای این وعده مناسب هستند.

طاهری یادآور شد: بلافاصله بعد از اتمام سحری از نوشیدن چای اجتناب کنید، زیرا جذب آهن را کاهش می‌دهد و بهتر است از میوه‌ها و آب استفاده کنید. نوشیدن زیاد چای در وعده سحری باعث افزایش ادرار و دفع مواد معدنی مورد نیاز بدن و بروز تشنگی در طول روز می‌شود.این کارشناس تغذیه توصیه کرد: در وعده سحری و افطار از پرخوری، مصرف غذاهای چرب و سرخ کردنی و غذاهای حاوی مقادیر زیاد قندهای ساده مانند قند، شکر، زولبیا و بامیه پرهیز کنید.وی گفت: صرف کربوهیدرات‌های مرکب در سحر که زمان هضم آنها طولانی‌تر است، باعث می‌شود شما کمتر گرسنه شوید. حلیم یک منبع عالی پروتئین و از غذاهائی است که دیر هضم می‌شود.طاهری افزود: خرما یک منبع عالی قند، ‌فیبر، کربوهیدرات، پتاسیم و منیزیوم است. مغزها نیز غنی از پروتئین و فیبر و دارای حداقل چربی هستند. موز یک منبع خوب پتاسیم، منیزیوم و کربوهیدرات است.این کارشناس تغذیه در پایان یادآور شد: مصرف زیاد آب یا آب میوه در صورت امکان در فاصله بین افطار و زمان خواب باعث تامین آب مورد نیاز بدن می‌شود.

تاریخ ارسال : شنبه ۱۳ تی‍ ۹۴

منبع : http://www.salamatnews.com/news/153838/چه-غذاهایی-در-وعده-سحری-بخوریم-

مجله علمی پالیک

برای دیدن این متن در موبایل از این بارکد استفاده کنید

مقالات مشابه