لطفا تا بارگذاری کامل صفحه منتظر بمانید
از شکیبایی شما متشکریم

استفاده از دستگاه های پوشیدنی برای تشخیص زود هنگام بیماری های عفونی

سلامتی بازدید 2202

استفاده از دستگاه های پوشیدنی برای تشخیص زود هنگام بیماری های عفونی

استفاده از دستگاه های پوشیدنی برای تشخیص زود هنگام بیماری های عفونی

 آیا دستگاه های پوشیدنی آینده نظارت بر بیماری های عفونی هستند؟

 مطالعه جدیدی که  در مجله بهداشت سلامت دیجیتال Lancet منتشر شده است ، در چندین ایالت ایالات متحده داده های غیرمستقیم 200000 کاربر Fitbit - یک فناوری بی سیم و پوشیدنی که فعالیت بدنسازی فرد را ردیابی می کند ، بررسی کرده است.محققان می خواستند ببینند كه آیا داده های تولید شده با استفاده از دستگاه می توانند به پیش بینی میزان بیماری مانند آنفلوانزا در یك جمعیت كمك كنند.

به گزارش مجله علمی پالیک و به نقل از devex محققان داده های 60 روزه اطلاعات هر کاربر را بین مارس 2016 تا مارس 2018 مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و به بررسی انحرافات یا تغییر میانگین ضربان قلب و مدت زمان خواب خود پرداختند.به عنوان مثال ، کاربری که میانگین ضربان قلب در حالت استراحت 60 ضربان در دقیقه داشته باشد ، با انحراف استاندارد 5 ضربه در دقیقه و به طور متوسط ​​زمان خواب 6 ساعت به طور ناگهانی میانگین ضربان قلب در حالت استراحت 66 ضربان در دقیقه را نشان داد. در زمان خواب هیچ تغییری ایجاد نمی شود.

مطالعات قبلی نشان داده اند که ضربان قلب هنگامی که فرد به یک عفونت مبتلا شود ، بالا می رود ، به خصوص که همراه با تب است.

اما این مطالعه دارای محدودیت هایی نیز میباشد.به عنوان مثال ، فقدان اطلاعات فعالیت از یک دستگاه پوشیدنی می تواند به معنای تغییر در روال تناسب اندام کاربر باشد.عوامل دیگری نیز وجود دارد که می تواند ضربان قلب در حال استراحت را افزایش دهد ، از جمله استرس و سایر دلایل غیر عفونی.

با این حال ، به گفته نویسندگان این مطالعه ، پوشیدنی های جدید که شامل سنسورهای مداوم برای دمای بدن ، فشار خون ، اشباع اکسیژن ، الکتروکاردیوگرافی یا حتی تشخیص سرفه می شوند ، می توانند بیشتر باعث شناسایی جمعیت و حتی شناسایی سطح آنفولانزا در سطح فرد شوند.


منبع : www.devex.com

مجله علمی پالیک

برای دیدن این متن در موبایل از این بارکد استفاده کنید

مقالات مشابه