لطفا تا بارگذاری کامل صفحه منتظر بمانید
از شکیبایی شما متشکریم

تولید سوخت کامیون با ضایعات مواد غذایی

مقالات بازدید 4770

تولید سوخت کامیون با ضایعات مواد غذایی

تولید سوخت کامیون با ضایعات مواد غذایی

به گزارش ایسنا و به نقل از اینهبیتت، ویت‌رُز از سال 2012 انتقال ضایعات غذایی به محلهای دفن زباله را متوقف کرده و حتی بسته‌های پاستا را از مواد غذایی بازیافتی تولید می‌کند که نه تنها بسته های تولیدی از خمیر چوب را 15 درصد کاهش می‌دهد، انتشار گازهای گلخانه ای را یک پنجم می‌کاهد. این فروشگاه پا را فراتر گذاشته و می‌خواهد استفاده از مواد غذایی بازیافتی را به سطح سوخت خودروها نیز برساند.

سوپر مارکت‌های زنجیره‌ای ویت‌رُز (Waitrose) در کامیون‌های حمل کالا از گاز بیومتان که از ضایعات مواد غذایی ایجاد می‌شود برای سوخت استفاده کرده‌اند. این سوپرمارکت اولین شرکت استفاده‌کننده از این نوآوری در اروپا است.

یکی از نگرانی‌های دولت بریتانیا افزایش ضایعات موادغذایی است. میزان این مواد در سال 2015 میلادی 7.3 میلیون تن اعلام شده است.

کامیون‌های سوپرمارکت ویت رز 100 درصد سوخت خود را از طریق گاز بیومتان تجدیدپذیر تامین می‌کنند. این کامیون‌ها حدود 500 مایل را با استفاده از ضایعات موادغذایی فاسد طی می‌کنند.

بیومتان تجدیدپذیر 40 درصد ارزان‌ قیمت‌تر و بسیار پاک‌تر از دیزل بوده و همچنین می‌توان حدود 500 مایل را با سوخت‌گیری اولیه با آن طی کرد. از دیگر ویژگی‌های این سوخت کاهش 70 درصدی انتشار دی‌اکسیدکربن است.

بریتانیا با استفاده از این روش به کاهش 40 درصدی گازهای گلخانه‌ای تا سال 2030 تحت توافقنامه آب‌وهوایی پاریس نزدیک خواهد شد.

انتهای پیام

منبع :

مجله علمی پالیک

برای دیدن این متن در موبایل از این بارکد استفاده کنید

مقالات مشابه