لطفا تا بارگذاری کامل صفحه منتظر بمانید
از شکیبایی شما متشکریم

پهپاد کتابی با قابلیت تشخیص صورت

مقالات بازدید 1071

پهپاد کتابی با قابلیت تشخیص صورت

 پهپاد کتابی با قابلیت تشخیص صورت

به نقل از دیجیتال ترند، طی سال های اخیر پهپادها پیشرفت قابل توجهی داشته اند. از آنها برای مصارف مختلفی استفاده می شود. اکنون رقابت برای کوچکتر کردن آنها و افزایش قابلیت هایشان بیش از پیش شدت گرفته است. در همین راستا یکی از کوچکترین و قابل حمل ترین پهپادها، Hover camera Passport است.

 همانطور که نام این دستگاه نشان می دهد، طراحی آن طوری است که پهپاد مانند یک کتاب قابل تاشدن است. در پشت آن یک ستون باریک وجود دارد که تمام قطعات الکترونیک در آن قرار گرفته و پروانه های پهپاد مانند صفحات کتاب زیر همین ستون جمع می شوند.

 قطر کل این دستگاه حدود ۱.۳ اینچ و وزن آن همراه باتری حدود ۰.۵ پوند است.

 دوربین ۱۳ مگاپیکسلی این پهپاد کتابی علاوه بر عکسبرداری با وضوح۴K فیلمبرداری نیز انجام می دهد. همچنین دوربین آن قابلیت چرخش ۱۲۰ درجه را نیز دارد.

اما جالب تر از دوربین، آن چیزی است که پشت آن قرار دارد. این پهپاد مجهز به فناوری شناسایی صورت است و می تواند اشخاص و اشیا را شناسایی کند و همچنین بدون نیاز به جی پی اس می تواند موقعیت خود را در هوا تشخیص دهد.

 پهپاد کتابی دارای چند حالت فیلمبرداری خودکار است مانند حالت فیلمبرداری ۳۶۰ درجه پانوراما.

یکی دیگر از بخش های جالب دستگاه جنس شبکه های محافظ پروانه هاست که از  فیبرکربنی ساخته می شوند. این  شبکه ها نه تنها از احتمال تصادم  پهپاد می  کاهند بلکه  از آسیب به دست های کاربر نیز جلوگیری می کنند. به طوریکه کاربر می تواند به آسانی آن را حین پرواز به دست بگیرد و خاموش کند.  

تاریخ ارسال : سه شنبه 17:17 بعد از ظهر , 14 دی 95

منبع : www.mehrnews.com

مجله علمی پالیک

برای دیدن این متن در موبایل از این بارکد استفاده کنید

مقالات مشابه