لطفا تا بارگذاری کامل صفحه منتظر بمانید
از شکیبایی شما متشکریم

ادای دین مدیر غنایی مایکروسافت به کشورش

مقالات بازدید 104

ادای دین مدیر غنایی مایکروسافت به کشورش

ادای دین مدیر غنایی مایکروسافت به کشورش

 به نقل از سی.ان.ان، پاتریک آئوا مدیر برنامه سابق غنایی مایکروسافت به کشورش بازگشته تا یک دانشگاه را مجددا راه‌اندازی کند.

پاتریک آئوا می‌گوید، خواندن یک شعر از گوته شاعر نام‌آشنای آلمانی باعث شده این فکر به ذهنش خطور کند. گوته در این شعر می‌گوید: هر آنچه که رویایش را می‌بینی می‌توانی انجام دهی؛ جسارت همیشه نبوغ، قدرت و جادو را با خود به همراه می‌آورد.

وی افزود: با خواندن این شعر از کارم در مایکروسافت استعفا دادم و به غنا برگشتم و با پول خودم و چند خیر دیگر دانشگاه آشه‌سی را مجددا و با رویکردی جدید راه‌اندازی کردم.

مدیر سابق مایکروسافت گفت: این تصمیم برای من اصلا آسان نبود اما زمانی که ایده را به همسرم گفتم بلافاصله با من موافقت کرد و من فهمیدم که در مسیر درستی حرکت می‌کنم.

آئوا گفت: آفریقا نیاز به یک رنسانس دارد و کسانی نظیر من که فرصت مطالعه و تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و باکیفیت را داشته‌اند باید دین خود را به کشورشان ادا کنند.

این دانشگاه اولین مرکزی است که در غنا علوم فنی و مهندسی را با رویکرد علوم انسانی ارائه خواهد کرد.  

هزینه تحصیل در این دانشگاه اعم از شهریه، هزینه اسکان و غذای دانشجویان سالانه 9000 دلار است.

آئوا خاطرنشان کرد: دانشجویان دانشگاه آشه‌سی می‌توانند از کمک‌هزینه‌های تحصیلی و وام‌های دانشجویی استفاده کنند و تمام تلاش ما این است که تقریبا هیچ کس به خاطر فقر مالی از تحصیل بازنماند.

وی افزود: امیدوارم طی 30 سال آینده دانشگاه‌های آفریقا با هم برای پیشرفت و تربیت دانشجویان قدرتمند از نظر علمی رقابت کنند زیرا این اتفاق برای بهتر کردن وضعیت قاره آفریقا حیاتی است.


تاریخ ارسال : سه شنبه 9:32 قبل از ظهر , 14 دی 95

منبع : www.isna.ir

مجله علمی پالیک

برای دیدن این متن در موبایل از این بارکد استفاده کنید

مقالات مشابه