لطفا تا بارگذاری کامل صفحه منتظر بمانید
از شکیبایی شما متشکریم

مزرعه خورشیدی جعبه‌ای

کشاورزی بازدید 4219

مزرعه خورشیدی جعبه‌ای

مزرعه خورشیدی جعبه‌ای

 به نقل از اینهبیتت، این طرح توسط برندی دیکارلی و اسکات تامسون ارائه شده است و در واقع محفظه قابل حمل بوده و نیازمند زیرساختار خاصی نیست.

این مزرعه خورشیدی "مزرعه در جعبه" نام دارد و برای پرورش گیاهان و تامین غذای پایدار طراحی شده است. سیستم آبیاری آن شامل پمپ با قدرت خورشیدی و آبیاری قطره‌ای است. به همین دلیل آبیاری آن موثر و بدون اتلاف آب خواهد بود. تمامی محفظه‌ها از نیروی خورشیدی استفاده می‌کنند و دارای قدرت سه کیلو واتی بوده که انرژی لازم پمپ‌های آب هر محفظه و Wi-Fiلازم را برای کنترل از راه دور مزرعه  تامین می‌کند.

تمامی اجزای مزرعه همچون خاک و بذرها زنده و پایدار هستند. راین مزرعه شامل سه مرحله پرورش مواد غذایی در مزرعه مثل پایداری، فناوری و محافظت است.

دیکارلی اظهار کرد: این طراحی با توجه به الگوی خاصی عمل می‌کند و ترکیبات آن با نیازهای آب‌وهوایی محلی هماهنگ خواهد شد. این گزینه‌ها شامل ذخیره هوای سرد داخلی است که موجب تازه ماندن محصولات تا زمان فروش و یا مصرف می‌شود. دیگر گزینه آن تصفیه آب برای آبیاری گیاهان در صورت لزوم است.

این پروژه توسط کالج Santa Rosa برای آموزش و فراگیری دانشجویان برای کاشت و برداشت محصولات کشاورزی در شرایط خشکسالی ارائه شده است.منبع :

مجله علمی پالیک

برای دیدن این متن در موبایل از این بارکد استفاده کنید

مقالات مشابه