لطفا تا بارگذاری کامل صفحه منتظر بمانید
از شکیبایی شما متشکریم

تذکره ولایت امیرالمومنین برای عبدالباسط

مذهبی بازدید 9909

تذکره ولایت امیرالمومنین برای عبدالباسط

تذکره ولایت امیرالمومنین برای عبدالباسط

استاد عبدالباسط قاری برجسته و ممتاز قرآن کریم را کمتر کسی است که نشناسد. شهرت او بحدی است که هر جا اسمی از قرائت قرآن و قاری خوش صدا به میان می آید اولین اسمی که به ذهن می رسد نام عبدالباسط است.

او اهل مصر و سنی مذهب بود. وی در سال 1330 شمسی به دعوت شیعیان عراق به آنجا رفت و در صحنهای مطهر کاظمین آیاتی از سوره های حشر، تکویر و فجر را با لحنی دلنشین و بسیار استادانه قرائت کرد. تلاوت وی بقدری شورانگیز بود که جمعیت فراوان حاضر در صحن از شور هیجان از جا برمی خاستند و تکبیر می گفتند.

ماجرای خوابی که فرزند استاد درباره پدر بعد از وفاتش دیده قابل تامل است، بهتر است بدانیم که محبت و عشق مصریها به حضرت علی، علیه السلام، و خاندان اهل بیت، علیهم السلام،با وجود سنی مذهب بودن مصریان مشهوراست.

نقل می کنند که: فرزند استاد عبدالباسط چندین بار پدر را در خواب می بیند در حالی که از وی می خواهد به شهر نجف برود و تذکره ولایت امیرالمؤمنین علی، علیه السلام، را برای او از مراجع آن شهر تهیه کند. پسر در عالم خواب از او می پرسد که چه نیازی به این تذکره دارد و او در جواب می گوید: قرآن مرا از رفتن به جهنم حفظ کرد. از این بابت نگران پدرت نباش، اما برای گذشتن از پل صراط و ورود به بهشت در حالی که در آستانه آن قرار گرفته ام یک چیز کم دارم و آن تذکره ولایت علی، علیه السلام، است. برو و آن را برایم تهیه کن.

فرزند استاد برای اجرای ماموریت پدر راهی نجف، مدفن امام علی، علیه السلام، می شود. هفته نامه عراقی «بدر» چاپ قم در تاریخ 27 رمضان سال 1418 برابر با 26 ژانویه 1999 در مقاله ای به قلم «لعیبی » با عنوان «پدرت را نجات بده » این ماجرا را به نقل از برخی خطبای عراقی از جمله خطیب معروف «سید عادل العلوی » بازگو کرده است.

منبع :

مجله علمی پالیک

برای دیدن این متن در موبایل از این بارکد استفاده کنید

مقالات مشابه