لطفا تا بارگذاری کامل صفحه منتظر بمانید
از شکیبایی شما متشکریم

لوگوتراپی – تنها راه موفقیت و لذت بردن از زندگی که توسط مردی با 29 دکترای افتخاری کشف شده

اقتصاد و کارآفرینی بازدید 829

لوگوتراپی – تنها راه موفقیت و لذت بردن از زندگی که توسط مردی با 29 دکترای افتخاری کشف شده

لوگوتراپی – تنها راه موفقیت و لذت بردن از زندگی که توسط مردی با 29 دکترای افتخاری کشف شده

 

چطور یک انسان میتواند به زندگی میلیون ها انسان معنا ببخشد؟ شاید خیلی سخت باشد از هر راهی که فکر کنید… اما یک نفر این کار را کرد.

او یکی از اسرای جنگی و محکوم به کار در اردوگاه های کار اجباری در دوران آلمان نازی بود. او توانست سخت ترین روزها را پشت سر بگذراند، به مدت 2 سال فقط 2 نوع غذا بخورد و هر روز با پاهای تاول زده کار کند تا دست نویس هایی را که در طول دوران اسارتش نوشته به گوش جهانیان برساند.

نام او دکتر ویکتور فرانکل است. مردی که توانست با یک کتاب، دنیا را متحول کند و واژه ای خلق کند که میلیون ها انسان را از سردرگمی و رنج از بی معنا بودن زندگی، نجات دهد. او 29 مدرک دکترای افتخاری در طول زندگی اش از دانشگاه های مختلف دریافت کرد و بعد از فروید به عنوان مهم ترین و تاثیرگذار ترین مکتب روانشناسی شناخته شد : لوگوتراپی

دکتر ویکتور فرانکل، زمانی که در اسیر بود و مجبور بود در سخت ترین شرایط و با حداقل ارزش های انسانی به زندگی ادامه دهد، متوجه چیز عجیبی شد… انسان هایی که با آنها در اردوگاه مانند حیوان رفتار میشد و حداقل ارزشی برای آنها قائل نبودند، خیلی ساده به زندگی ادامه میدادند؟

سوال که ذهن دکتر ویکتور فرانکل را مشغول کرده بود این بود : چرا باید این اندازه رنج و سختی را تحمل میکردند؟ آیا آنها نمیتوانستند خودکشی کنند و برای همیشه از شرّ این زندگی فلاکت بار خلاص شوند؟

بعد از سالها فکر کردن و تحقیق و آزمایش پنهانی، دکتر فرانکل توانست پاسخ این سوال را پیدا کند… آنچه باعث میشد اسیران جنگی با حداقل امکانات و بدترین شرایط یه زندگی ادامه دهند، پایه و اساس مکتب روانشناسی شد که بعدا توانست به کمک آن میلیون ها انسان را به زندگی عادی برگرداند و به زندگی آنها معنا ببخشد.

نام مکتب روانشناسی دکتر ویکتور فرانکل لوگوتراپی است.

آیا شما هم یک زندگی سراسر جنجال و سختی دارید؟ آیا هر روز که بیدار میشوید بی حوصله اید و انگیزه ای برای شروع کاری ندارید؟ آیا همیشه در حال حسرت گذشته هستید؟ آیا میخواهید انرژی و شور و شوق فراوانی به زندگی تان وارد کنید؟ آیا دوست دارید هر روز صبح، قبل از زنگ ساعت تان و با هیجان از خواب بیدار شوید؟ آیا دوست دارید زندگی تان معنا داشته باشد؟

پس این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله قرار است به زبان کاملا ساده با مکتب لوگوتراپی یا معنادرمانی دکترفرانکل آشنا شوید و بتوانید برای خودتان یک زندگی هیجان انگیز و لذت بخش بسازید.

اگر کارآفرین هستید و میخواهید رنج و سختی راه اندازی کسب و کار جدید را به لذت تبدیل کنید اگر بدنبال راهی برای تحول زندگی تان هستید اگر میخواهید تغییرات جدید و مثبتی در زندگی تان پدید بیاورید اما شرایط سختی دارید

این مقاله یک خلاصه کاربردی و به زبان ساده از کتاب پرفروش دکتر فرانکل به نام انسان در جستجوی معنا، است. پس اگر کتاب دکتر فرانکل را نمیخواهید بخوانید، این مقاله را حتما باید بخوانید . زیرا، اگر از روند زندگی فعلی تان راضی نیستنید، لازم نیست تمام آنچه را که دارید یا هستید را تغییر دهید، تنها کافیست به این پند ارزشمند دکتر ویکتور فرانکل که در این مقاله میخوانید، عمل کنید.

چطور یک زندگی هیجان انگیز داشته باشیم؟ تنها راه موفقیت و لذت بردن از زندگی، که توسط مردی با 29 دکترای افتخاری کشف شده :

چرا خودکشی نمیکنید؟ این اولین سوالی است که دکتر فرانکل، در پذیرش بیمارانی که از زندگی ناله و شکایت میکنند می پرسد.

The post لوگوتراپی – تنها راه موفقیت و لذت بردن از زندگی که توسط مردی با 29 دکترای افتخاری کشف شده appeared first on 12CEO.

تاریخ ارسال : دوشنبه ۲۰ مه‍ ۹۴

منبع : http://12ceo.ir/%d9%84%d9%88%da%af%d9%88%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%be%db%8c-%d9%88-%db%8c%da%a9-%d8%b2%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%d9%87%db%8c%d8%ac%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d9%86%da%af%db%8c%d8%b2/

مجله علمی پالیک

برای دیدن این متن در موبایل از این بارکد استفاده کنید

مقالات مشابه