لطفا تا بارگذاری کامل صفحه منتظر بمانید
از شکیبایی شما متشکریم

سال 2022 بزرگترین انفجار آسمانی تاریخ را مشاهده می‌کنید

نجوم بازدید 357

سال 2022 بزرگترین انفجار آسمانی تاریخ را مشاهده می‌کنید

  	 سال 2022 بزرگترین انفجار آسمانی تاریخ را مشاهده می‌کنید

 پنج سال بعد شاهد انفجار بزرگی خواهید بود که 1700 سال قبل مشابه آن رخ داده بود و دانشمندان پیش‌بینی می‌کنند یکی از بزرگترین انفجار‌های آسمانی در تاریخ خواهد بود.

پروفسور «لاری مولنار» از بزرگترین ستاره‌شناسان دانشگاه میشیگان طی چند سال گذشته مطالعات دقیقی را روی یک شیئ آسمانی عجیب انجام داد که در نزدیکی صورت فلکی Cygnus قرار گرفته است. این شیئ آسمانی KIC 9832227 نام دارد.

شیئ مذکور حدود یک دهه قبل شناسایی شد و دانشنمندان به تازگی دریافتند این شیئ نوعی ستاره دوگانه است که با تعریف علمی می‌توان از آن به عنوان دو ستاره متصل یاد کرد که در مدار یکدیگر حرکت می‌کنند و به گونه‌ای به یکدیگر چسبیده‌اند که جو میان آنها فضا را شبیه به یک ستاره نمایش می‌دهد.

 

«دانیل نورد» از دانشمندان دانشگاه میشیگان این کشف را انجام داد و در دویست‌ونودونهمین نشست سالانه «علوم ستاره‌شناسی آمریکا» اعلام کرد این دو ستاره در پایان عمر خود به سر می‌برند و سال 2022 میلادی با یکدیگر برخورد می‌کنند.

دانشمندان با بررسی زاویه چرخش ستاره‌های مذکور به این نتیجه رسیدند که ستاره‌ها در حال نزدیک‌ شدن به یکدیگر هستند و حرکت آنها به گونه‌ای است که سال 2022 با یکدیگر برخورد می‌کنند تا یکی از بزرگترین انفجارهای آسمانی صورت گیرد و ساکنان کره زمین هم بتوانند شاهد این انفجار باشند. پیش از این انفجاری با این وسعت در اعماق آسمان حدود 1700 سال قبل رخ داده بود.

انتهای پیام/

تاریخ ارسال : یکشنبه 12:32 بعد از ظهر , 19 دی 95

منبع : www.farsnews.com

مجله علمی پالیک

برای دیدن این متن در موبایل از این بارکد استفاده کنید

مقالات مشابه