لطفا تا بارگذاری کامل صفحه منتظر بمانید
از شکیبایی شما متشکریم

روسیه فن‌آوری آینده‌نگرانه هایپرلوپ را اجرایی می‌کند

نجوم بازدید 1905

روسیه فن‌آوری آینده‌نگرانه هایپرلوپ را اجرایی می‌کند

 روسیه فن‌آوری آینده‌نگرانه هایپرلوپ را اجرایی می‌کند

روسیه در حال بررسی امکان اجرایی کردن سیستم حمل‌ونقل هایپرلوپ الون ماسک برای ایجاد یک خط سریع‌السیر بین شهرهای مختلف این کشور است

به گزارش سرویس علمی ایسنا به نقل از RBC، ماکسیم سوکولوف، وزیر حمل‌ونقل روسیه بر این باور است که این کشور آماده اجرایی کردن یک سیستم حمل‌ونقل زمینی مشابه طرح هایپرلوپ الون ماسک، رئیس شرکت اسپیس‌ایکس و تسلا است و اینکه پروژه مشابهی در حال انجام است.

سوکولوف اظهار کرد: دو سال قبل من با یک نمونه پیش‌ساخت در دانشگاه حمل‌ونقل سن‌پترزبورگ آشنا شدم. می‌توان گفت که اصول فنی این طرح در حال حاضر انجام شده است.

هایپرلوپ محصول تفکر الون ماسک است که اولین بار در سال 2013 مطرح شد. این سیستم حمل‌ونقل زمینی مفهومی از یک سیستم رانشگر بر اساس الکترومغناطیس استفاده می‌کند که در حالت نظری می‌تواند واگن‌های حاوی انسان را در خلاء با سرعت بیش از 1200 کیلومتر بر ساعت در یک تونل فولادی مهروموم شده انتقال دهد.

این امید وجود دارد که با این فناوری در آینده مسافران بتوانند در حدود 30 دقیقه از لس‌آنجلس به سان‌فرانسیسکو برسند.

به گفته آناتولی زایتسف از دانشگاه دولتی حمل‌ونقل در سن‌پترزبورگ، هایپرلوپ شامل ساخت راههای اصلی است که غرب روسیه را به شمال و جنوب آن را به شرق متصل می‌کند و گام اول آن، مرتبط کردن بندرهای دریای بالتیک با پایانه‌های باری در مسکو است.

مسافت بین مسکو و سن‌پترزبورگ بیش از 600 کیلومتر است و تولید چنین شبکه حمل‌ونقلی را به یک چالش پرهزینه تبدیل کرده است.

محققان روسی به نمایش "شناوری مغناطیسی" پرداخته‌اند که می‌تواند هر وزنی را بلند کند. این پروژه اکنون در سن‌پترزبورگ قرار داشته و بازدید از آن آزاد است.

بر اساس برآوردهای محققان، هزینه این پروژه بین 12 تا 13 میلیارد دلار خواهد شد، در حالیکه استانداردهای غربی این هزینه را 21 میلیارد دلار تخمین زده‌اند.

کمک‌کنندگان مالی این پروژه بسیار محدود بوده و هنوز در مراحل اولیه است.


منبع :

مجله علمی پالیک

برای دیدن این متن در موبایل از این بارکد استفاده کنید

مقالات مشابه